İnternetten Para Kazanma İş Fikirleri Para Kazanma

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ?

Youtube’dan nasıl para kazanılır  sorusu birçok kişinin merak ettiği bir detaydır. Günümüzde internet denince akla ilk gelen platformlardan olan video izleme sitesi Youtube, belli bir sayıdaki takipçi sonrasında kazançlı olabilmektedir.  İçerik olarak birçok farklı konu bulunan bu platformdan kazanç sağlamak için bazı sıralamaları da tekip etmek gerekir. Tüm işlemlerin de öncesinde yapılması gereken bir hesap açmaktır. Yani hesap açmazsanız kazanç da mümkün olmaz, zaten video paylaşmak da mümkün olmaz. Bu nedenle hesap açarak bilgilerinizi doğru şekilde kaydederek işe başlanabilir.  Ancak hesabınızın para kazanmaya aktif ediilmesi için Youtube hesabı açtıktan sonra hesap özelliklerine girerek lokasyonu değiştirmeniz gerekmektedir. Bunun da nedeni Türkiye’de resmiyet kazanmamasıdır. Kanalım bölümüne tıklandıktan sonra profilinizde sağ bölümde düzenle yazısına bakılır ve yaşanan şejir Amerika Birleşik Devletleri olarak değiştirilmelidir. Bu şekilde kaydettikten sonra Youtube- account -monetization bölümü üzerinden hesap etkinleştir işleimi yapılır. Daha sonra da devam için Google hizmet kurallarını okumak gerekir.

Youtube

 

Hesap Nasıl Olmalıdır

Youtubeden nasıl para kazanılır sorusunu soran kişilerin hesap içeriklerine önem vermesi gerekir. Yani hesabınızın itibarlı olması, Youtube topluluk kılavuzu ilkelerine uyum olması önemli bir detaydır. Aksi halde Google para kazanma özelliğinin açılmasına izin vermez.  Hesap açma ve para özelliği aktifleştirme işlemi tamamlanmasının ardından videolarınızın altında nasıl reklamlar olması gerektiğine bakılmalıdır. Overlay reklamlar, akış içi reklamlar aynı anda seçilmemelidir. İçeriğe göre birinden diğerine geçiş olabilir. Ancak içerik seçmeden önce çok dikkatli olmak ve izleyicilerinize doğru aktarımın öneminin bilincinde olun. Yani eğitici videolarda reklam seçimi uzun olabilirken eğlence amaçlı videolarda kısa videolar seçilmelidir. Bu şekilde reklamın sonuna kadar izlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken  çok da gerilmemek grekir. Ayarları değiştirebildiğiniz için bu önemlidir.

İlişkilendirme Yapılmalı

Youtubeden nasıl para kazanılır sorusunun önemli bir aşaması, reklam seçiminizi yaptıktan sonra adsense hesabınızı youtube kanalınızla ilişkilendirme aşamasıdır. Adsense ilişkisi için şifre girip oturum açılması sonrasında ilişkilendirme onaylanır.sizden istenen gerekli bilgileri de bulduktan sonra Youtube’a yönlendirilirsiniz.  100 dolar alt limitin dolmasının sonrasında da ödemelerinizi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Sercan YILDIZHAN

2001 Antalya Doğumluyum. Antalya MTAL bilişim bölümünde Web Tasarım dalını okudum. İnternet dünyası ile 2008 yılında tanıştım. Kendimi her zaman gelişmeye açık tutuyorum, yeni teknolojiler ile haşır neşir olmayı seven birisiyim.

Yorum Yap