Genel Gündemdeki Konular Sosyal Medya

WhatsApp’tan Gelen Fotoğraf Ve Videoları Galeride Gizleme

WhatsApp, bugün itibari ile yayınladığı beta kullanıcılar için olan güncelleme ile uygulamaya 2 yeni özellik ekledi.Yeni gelen özellikleri sıralayacak olursak;

  • Medya Gizleme 

 

Bildiğimiz gibi WhatsApp üzerinden gelen resim ve medyalar telefonumuzun galerisinde depolanmakta ve albüm gizleme özelliği olmayan telefonlarda galeride gözükmekte.Yeni gelen bu özellik sayesinde gelen bütün medyayı galerimizde görüntülenmesini engelleyebiliyoruz.Eğer bir beta kullanıcısı iseniz ve güncelleme yaptıysanız Ayarlar > Veri ve depolama kullanımına girerek özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Whatsapp Medya Gizleme

 

 

 

 

  • Kısayollara Yenilik

IOS Uygulamasındaki özelliği benzer şekilde Android’e taşıyan WhatsApp sohbet kısmına iki yeni kısım ekledi.Sağ alt köşede bulunan sohbet ikonuna bastığımızda karşımıza iki bölüm çıkıyor.Yeni Kişi Ve Yeni Grup. Yeni kişi, telefonumuza yeni bir numara eklememizi sağlarken, yeni grup da adı üzerine yeni bir grup açmamızı sağlıyor.

Whatsapp Yeni Menü

Yazar Hakkında

Sercan YILDIZHAN

2001 Antalya Doğumluyum. Antalya MTAL bilişim bölümünde Web Tasarım dalını okudum. İnternet dünyası ile 2008 yılında tanıştım. Kendimi her zaman gelişmeye açık tutuyorum, yeni teknolojiler ile haşır neşir olmayı seven birisiyim.

Yorum Yap