Genel

Teknoloji Nedir ? Yararlı yönleri nelerdir?

Teknoloji kelime anlamıyla her ne kadar olumlu bir yönde akıllara girmiş olsa bile tabi ki bunun zararlı yönleri de bulunmaktadır. Dilerseniz önce yararlı yönlerinden biraz bahsedelim. Teknoloji kelime anlamı ile güç ve bilgi birikiminin bir araya gelmesidir. İnsanoğlu yüzyıllar boyu yaşam standartlarını en üst düzeyde tutmak için çaba gösterip durmuş daha rahat yaşanabilecek bir dünya için yapılabileceklerin sınırları zorlanmıştır.

Yapılan işlemler , araç modellerinin sürekli olarak yenilenmesi , telefon modellerinin neredeyse 2 ayda bir üst sınıfa geçmesi insanları daha rahat bir hayat sürmeye teşvik etmiştir. Teknoloji’nin faydalı yönleri hakkında yenilenen yaşam standartlarını en üst düzeyde tutmak için sürekli bir gelişim içerisinde bulunan firmalar reklam ağlarıyla teknoloji haberlerini kullanıcılarına daha hızlı bir şekilde ileterek hem gelir seviyelerini yükseltmiş hemde yeni nesiller için yeni yaşam standartları hazırlamışlardır.

Televizyon , Bilgisayar , Araba ve daha bir çok şeyin sürekli olarak bir değişim içerisinde olduğunu görmek daima ileriye doğru standart bir yaşamdan tekno bir yaşama geçme anlamı taşımaktadır.

Yazar Hakkında

Sercan YILDIZHAN

2001 Antalya Doğumluyum. Antalya MTAL bilişim bölümünde Web Tasarım dalını okudum. İnternet dünyası ile 2008 yılında tanıştım. Kendimi her zaman gelişmeye açık tutuyorum, yeni teknolojiler ile haşır neşir olmayı seven birisiyim.

Yorum Yap