Genel

Tek Adımda Bilgisayarınıza Komple Bakım

Bugün bilgisayarlar insanların yaşamında tüm anlamlarda çok ciddi önem taşıyor. Bilgisayar insanların yaşamına girdiği andan itibaren adeta elleri ayakları oldu. O yüzden de insanlar tüm işlerini bilgisayar üzerinden hallediyor ama kimi zaman doğadaki tüm canlıların olduğu gibi onların da bakıma gereksinimi oluyor. Nasıl arabalar belli dönemlerde bakıma giriyor ise insanlar zaman geçtikçe kendilerine bakım yaptırma gereksinimi duyuyor ise bilgisayarlar için de benzer durum söz konusu.
Geçen zaman içinde ne kadar komple bir bilgisayar olursa olsun, ne kadar üst düzeyde işlemcileri olsa da hızları zaman içinde azalıyor ve/veya kimi problemler kendini göstermeye başlıyor. Örneğin aniden ortaya çıkan arızalar, kendi kendine açılıp kapanmalar gibi pek çok daha önce yaşamadığınız sorun karşınıza çıkıyor ki bu da acilen bilgisayara bakım yapılması durumunu ortaya çıkarıyor. Ben de bu yazıda tek adımda bilgisayarınıza komple bakım nasıl yapılır onu açıklamaya ve sizi bu konuda yönlendirmeye çalışacağım. Bu iş için herhangi bir teknik servise gitmeden evde kendiniz tek bilgisayar seviyesine sahip bile olsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. Üstelik öyle farklı farklı uygulamalar ile değil başta da ifade ettiğimi gibi tek adımda.

Bilgisayar Bakımı

Nasıl Yapılır?

Burada yöntem oldukça basit. Hemen açıklayalım: http://paul.is-a-geek.org/aio-srt/ Bu adrese girmeniz yeterli aslında. Bu adres nedir diye bilmeyenlere açıklamak gerekir ise Paul Vreeland’ın  System Rescue Toolkit uygulaması. Bu uygulama sizin tek adımda bilgisayarınıza komple bakım yapmanızı sağlıyor. Bu adrese girip uygulamayı çalıştırdığınızda bilgisayarınızı A’dan Z’ye kontrol ediyor.  Alt yapı ve donanım bileşenlerine kadar tüm sistemi kendi içinde olan özel testler ile incelemeye tabi tutuyor ve tüm bunları yazılım otomatik olarak gerçekleştiriyor. Yani sizin İngilizce bilmenize ya da teknik donanım hakkında bilgi sahibi olmanıza gerek yok. Uygulama sizin için her şeyi hallediyor ve sonunda da size çözümün ne olduğunu söylüyor.  Verilen tüm bu hizmetler ücretsiz ve herhangi bir risk taşımıyor. Dahası site de yani üstte belirtilen adreste daha pek çok size yardımcı olacak programlar bulunuyor ve onlar da ücretsiz. Tüm bunlar neticesinde de tek adımda bilgisayarınıza komple bakım mümkün.

Yazar Hakkında

Sercan YILDIZHAN

2001 Antalya Doğumluyum. Antalya MTAL bilişim bölümünde Web Tasarım dalını okudum. İnternet dünyası ile 2008 yılında tanıştım. Kendimi her zaman gelişmeye açık tutuyorum, yeni teknolojiler ile haşır neşir olmayı seven birisiyim.

Yorum Yap

1 Yorum

  • Teşekkürler virüs kaynıyordu gitti , sizde canlı canlı yardımcı oldunuz 2013 ten alışıksınız teşekkürler.