İnternetten Para Kazanma Para Kazanma

Site Açarak Nasıl Para Kazanılır ?

Teknoloji hızla ilerliyor ve ilerlemesine istinaden de insanların yaşamlarına yeni yeni kavramlar giriyor. Son yılların en gözde kavramlarından bir tanesi internet. Bugün insanlar internet olmadan adeta nefes bile alamıyor. Su gibi nefes gibi hayati önem taşır hale geldi desek abartı olmaz ve internet deyince de akla ilk gelen kavram elbette internetin olmazsa olmazı web siteleri ve bugün bu alanda yaşanan gelişmelere istinaden site açarak nasıl para kazanılır sorusu ister istemez akla geliyor. Eğer siz de web sitesi açarak para kazanmak istiyorsanız yazımı okumanızda fayda var.

Nasıl Yapılır?

Aslında işi bilenler için site açarak nasıl para kazanılır sorusunun yanıtı oldukça basit ve belli üstelik kişinin çok da fazla deneyim, bilgi sahibi olmasına gerek yok hatta bu alanda çalışan birine bu işi yaptırdıktan sonra rahatça oturduğu yerden kolayca hiçbir işlem yapmadan para kazanabilir ama elbette işin son derece önemli püf noktaları var. Bunların en başında bir domain, alan adı ve hosting alınması gerekiyor ki site açılabilsin. Alan adı, hosting ve domain alındıktan sonra sıra web sayfasının açılmasına geliyor ve web sitesi açıldıktan sonra eğer doğru düzgün yapılan bir web sitesi ise uzun vadede çok ciddi paralar ile satmak mümkün. Bunun dünya çapında pek çok örneği bulunuyor.

 

Addsense

 

Bir diğer para kazanma yöntemi ise site açarak nasıl para kazanılır sorusuna verilebilecek olan yanıt kişinin sitesine belli ücretler karşılığında reklam alması ki bu da oldukça karlı olan bir iş. Son olarak Google üzerinden Adsense gibi uygulamalar ile sitenize girildiğinde, tıklandığında hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan kolayca para kazanabilirsiniz. Bunun için Google üzerinden bu sisteme kayıt olmanız yeterli ki bunu da ister kendini yapabilir ister bu alanda hizmet veren bir firmaya yaptırabilirsiniz ama gözünüzü korkutacak bir olgu değil. Eğer bir ürününüz veya hizmetiniz varsa site üzerinden online satış yaparak da elektronik ticaret yaparak rahatça para kazanabilirsiniz ama o zaman kapsam biraz daha genişler.

Yazar Hakkında

Sercan YILDIZHAN

2001 Antalya Doğumluyum. Antalya MTAL bilişim bölümünde Web Tasarım dalını okudum. İnternet dünyası ile 2008 yılında tanıştım. Kendimi her zaman gelişmeye açık tutuyorum, yeni teknolojiler ile haşır neşir olmayı seven birisiyim.

Yorum Yap