Yapay Zeka

Online Ücretsiz ve Sertifikalı Yapay Zeka Kursu

Yapay zeka konusunda bilgisi olmayan, kendini geliştirmek isteyenlere Helsinki Üniversitesi’nden online ve ücretsiz,kurs sonu sertifikalı ders vermeye başladı.

Google,Apple,Microsoft gibi dev firmaların da yapay zekaya önem verdiği çeşitli robotlar yaptığı son dönemlerde, gelecek için yapay zekanın önemini anlamamak münküm değil.Yapay zeka ve sinir ağlarını öğrenmek istiyorsak ki son zamanlarda çok önemli, Helsinki Üniversitesi bizlere ücretsiz bir şekilde yardımcı oluyor.

Yapay zeka konusunda hiçbir bilginiz yoksa bile kurs sonunda temel bir sinir ağı çalışma yapısı üretimi ve mekanikleri hakkında bilgimiz olabiliyor.

Kurslar

Dersler ve açıklamaları şu şekilde;

1- İlk derslerde yapay zekanın gerçek dünyada yapay zekanın ne işe yaradığı, nerelerde ne amaçla kullanıldığı hakkında bilgi veriliyor.

2- İkinci aşamada Makine öğrenimi ile problem çözme gibi bilgileri veriliyor.

3- Sonraki aşamalarda sinir ağı temelleri ve sinir ağının nasıl oluşup üretildiği hakkında bilgiler verilip uygulama yapılıp kurs bitiriliyor.

Kurs Toplam 30 saat sürüyor.

Kur bitiminde Online bir sertifika sahibi oluyorsunuz, bu sertifikayı özgeçmişinize ekleyebilirsiniz. Yapay zekayı merak etmiyor olsanız bile özgeçmişinizi canlandırmak için bile alınabilecek bir sertifika olduğunu söyleyebilirim.Aldığınız sertifikayı LinkedIn profilinizde de gösterebilirsiniz.

Kursa Katılmak İçin: https://course.elementsofai.com/

 

 

 

Yazar Hakkında

Sercan YILDIZHAN

2001 Antalya Doğumluyum. Antalya MTAL bilişim bölümünde Web Tasarım dalını okudum. İnternet dünyası ile 2008 yılında tanıştım. Kendimi her zaman gelişmeye açık tutuyorum, yeni teknolojiler ile haşır neşir olmayı seven birisiyim.

Yorum Yap