İş Fikirleri Para Kazanma

Kısa Sürede Makale Nasıl Yazılır ?

20 dakikada makale nasıl yazılır sorusu kendi sitesi olan ya da bir firma ile metin yazarlığı anlaşması yapan kişiler için önem kazanan bir sorudur. Kısa sürede makale yazmak size zaman kazandırır ve içerikler de iyi olduğu sürece  okunurluk oranı da artacaktır. Kısa sürede makale yazmak ve bunun da istenen içeriklerle sonuçlanması her gün düzenli makale yazacak kişiler için önem kazanır. Ancak bu noktada birrtakım hazırlıkların olması da önem kazanır. Yani makale yazmadan önce başta ne yazacağınızı bilmeniz gerekir. Belli olmayan konular, konu bulmak için zaman kaybı olabilir ve bu da sıkıntılı bir durumdur. Yani kişisel blog bile olsa önceden konu bulmak önemli bir detaydır.

Makale Nasıl Yazılır

Kelime Sayısı Ve Yazı Türünü Belirleyin

20 dakikada makale nasıl yazılır sorusu için kelime sayısı ortalaması ve yazının yazılma şeklini iyi belirleyin. Örneğin ek iş amaçlı yazılan makalelerde bir konu verildiği düşünülürse bu yazının bilgi mi tanıtım mı olduğu önem kazanacaktır. Bilgi yazılarının özgünleştirilmesi işlemlerinde kaynak bulmanız gerekir. Eğer tanıtım yazılarıysa da, örneğin bir hizmet tanıtımı yapılacaksa bu durumda firma hakkında yine internetten bilgilere bakabilir ve yaı taslağını çıkarabilirsiniz. Yaniyaıya başladığınız zaman sizi oyalayan bir şey olmamalıdır. Yazının akıcı olması kritik bir konudur. Ayrıca kelime sayısı da eğer uzun verilmişse içerik kötüleşmemesi için süreyi uzatabilirsiniz. 20 dakikada tanıtım yazısı yazmak istediğiniz zaman 250-300 kelime rahatlıkla yazılabilir. Ancak bir gezi yazısını kişisel sayfanızda paylaşacaksanız da yine taslak hazırlamak önemlidir.

Ana Ve Alt Başlıkları Belirleyin

20 dakikada makale nasıl yazılır sorusu için en kolaylaştırıcı yöntemlerden biri önceden ana başlık, alt başlıkları belirlemektir. Bu şekilde yazacaklarınızı da sınıflandırmış olursunuz. Örneğin bir şehri tanıtırken A ehri rehberi başlığı dedikten sonra alt başlıklar,  A şehrinde ulaşım, A şehrinde yeme içme, kültür sanat etkinlikler, gezilecek yerler gibi sıralama olabilir. Sonra da altlarını hızlı şekilde kendi düşüncelerinizle doldurabilirsiniz. Tanıtım yazısı ise işiniz daha da kolaylaşacaktır. Yine taslak alt başlıklarla hızlı yazım gerçekleşir.

 

Yazar Hakkında

Sercan YILDIZHAN

2001 Antalya Doğumluyum. Antalya MTAL bilişim bölümünde Web Tasarım dalını okudum. İnternet dünyası ile 2008 yılında tanıştım. Kendimi her zaman gelişmeye açık tutuyorum, yeni teknolojiler ile haşır neşir olmayı seven birisiyim.

Yorum Yap