Kim Bu Sercan ?

Hakkımda 

2001 Nisan/9 Antalya’da doğdum. Küçüklüğümden bu yana yanlız kalmayı seviyorum bu yüzden fazla bir arkadaşım yok.E haliyle de çocukluğum sabah kalkıp bilgisayar oynayıp,akşama doğru hala hobim olan bisiklet sürmek ile geçiyor.Bu arada çok meraklıyımdır, her şeyi araştırır,bir şeye kafayı takarsam ya yaparım ya yaparım inadım inat biriyim yani.

13 yaşına kadar tek hedefim günümün tamamını boş boş bilgisayar başında geçirmek olan bir çocuktum.Sabahın köründe bilgisayarı açar istemsizce sosyal medyada dolaşıp daha sonra bir horozun köy halkını uyandırması edasında arkadaşlarımı arayıp “hadi oyuna gelin” dediğimi çok iyi hatırlıyorum.

Sanırım ne olduysa 2015 in yaz aylarında oldu.Klasik bir yaz tatili işte oturmuş sabahtan akşama kadar bilgisayar oynuyorum falan.O zamanlar da Minecraft çok popüler. 2-3 kişilik arkadaş grubumuzla sabahtan akşama kadar yok tarla yapıyoruz yok ev yapıyoruz falan fistan.

Birgün grupça anlaşıp kendimize premium hesap almaya karar veriyoruz ki herşey burada başlıyor..

Sektöre Girişim Ve Projelerim

Çok zor değil Google’a girip Minecraft premium al yazıyorum önüme çıkan ilk site Offical site “Öff kim verecek buna bu parayı” diyip kapatıp alttaki siteye geçiyorum derken 10Tlye hesap satan bir site gördüm.Tabi önce sitenin tasarımı çok ilgimi çekiyor “Nasıl yapıyorlar ki bunu böyle” diyorum ve Arama bölümündeki Premium al yazısını silip Website nasıl yapılır yazıyorum.

Birkaç makale okuyorum işte gereksinimler,domain hosting,hangi dillerin ve programların kullanıldığını falan araştırıyorum.Programları aynı gün kurup kendimi eğitim videolarına veriyorum ve böylece hayatımdaki ilk <html> etiketimi açmış oluyorum ?.

Kafaya taktım bir kere bende Premium satma sitesi açıcam.Yavaş yavaş kodlama bilgim oluşuyor.Yaptıkça daha çok yapma isteğim ve merakımdan ötürü de çok zor olmadı aslında kodlamayı öğrenmek. 1 Ay gibi bir süreden sonra ilk sitemi açıyorum, Adı da “MCSepeti”.Tasarımı hala aklımda dümdüz bir arkaplan 1-2 yazı resim ve satın al butonu.Bir hevesle açtığım siteden de 3-4 satış yapıyorum tabi bu benim için büyük bir şey.Sonrasında vergi işlerini vs. öğrenince de gözüm korkuyor kapatıyorum siteyi.

Okul açılıyor ama benim kafamda hala başarılı bir site açmak var.Oturup araştırmaya başlıyorum ne yapabilirim diye ve en sonunda bir apk paylaşım sitesi açmayı düşündüm.Tamam dedim ben bu işi yaparım isim düşünmeye başladım “E madem Minecraft satma sitem MCSepeti’ydi buda Apksepetim olsun”.Domaini regledikten sonra blogger üzerinden kendime bir blog açıyorum.İlk 4-5 ay boyunca herşey çok iyi gidiyor,hitim gayet iyi, e para da kazanıyorum daha ne? Derken bu işten de sıkılmaya başlıyorum ve  1 yılın sonunda siteyi devrediyorum.Ve Freelance olarak HTML,CSS,PHP İş alımı yapmaya başlıyorum.

Biraz da kendim hakkında konuşalım

Kahveyi çok severim.Günlük 5-6 bardak içtiğim günleri biliyorum.Kitap okumak ve bisiklet sürmek de hobilerimin arasında.İnsanları kırmayı hiç sevmem.(Zaten çok da birisiyle konuşmuyorum artık nasıl kıracaksam…)Eğer birisini istemeyerek kırdıysam üzdüysem gider özür dilerim ve sanırım en sevdiğim özelliğim bu.İnsanlarla konuşmayı ve kalabalık bir ortama girmeyi de sevmiyorum.Benim için hayat sadece bilgisayardan ibaret.Biraz Asosyal olabilirim ama ben bilgisayarımı ve evimi seviyorum.Elimden kolumdan tutup zar zor dışarıya çıkarılıyorum onda da zaten telefonu elimden hiç ayırmadan kimseyle muhabbete girmeden geri eve dönüyorum.

Neyse Çok da kişisel sorunlara girmeden,özetle…

Bende böyle biriyim işte.Şuanda HTML,CSS,PHP,C#,Sunucu Yönetimine hakimim.Kendi projelerimi yönetirken bir yandan da gündemdeki konuları,kendi tecrübelerimi ayrıca bilgilerimi paylaşacağım bir blog açmak istedim. Bloguma Hoşgeldiniz…☺