Genel Gündemdeki Konular

iPhone X Kameraları Çatlıyor!

Her telefonda olduğu gibi Apple’ın son çıkan telefonu iPhone X’de de kronik sorunlar ortaya çıkmaya başladı.Şimdiye kadar gerek donanımsal gerekse tasarım yönünden ilgi gören iPhone X son zamanlarda ortaya çıkan kronik sorunlar ile gündeme geldi.

iPhone X

Her teknolojik alette olduğu gibi telefonlarda da kronik sorunların meydana gelmesi gayet normal,fakat Apple,bu sorunu kullanıcı hatası olarak lansa ederek tepkilerin büyümesine yol açtı. Arka kamerası durduk yere çatlayan iphone x için  Reddit ve diğer forumlarda açılan konular dikkat çekmeye başladı.Bir kaç mesaja göz atacak olursak;

  1. Yılbaşından önce kendime bir iPhone X satın aldım. Geçen gece arka kamerada bir çatlak gözüme çarptı. Telefonum her zaman kapakla korunur ve hiçbir şekilde de hasar gelmemiştir. Dün Apple Store’a gittim. Bana tamiratı için $549 ödemem gerektiğini söylediler!”
  2. Sorunun soğuk iklimden kaynaklandığını duydum. Ben Malezya’da yaşıyorum ve burada hava 32-36 derece arasında gidip geliyor. Burada Apple Store olmamasına rağmen yetkili servislere başvurdum. Ücretsiz tamiri reddettiler. “
  3. “Benim de iPhone X’umun kamerasında bir küçük kırık oluşmuş. Ne koruyucu kabından çıkardım, ne de düşürdüm. Telefon şu an iki aylık. Soğuk iklimden söz ediyorlar ama ben Hawaii’de yaşıyorum!”

Tabiki şikayetler bu kadarla kalmamakla beraber gün geçtikçe artmakta.Apple tarafından hala konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

 

Yazar Hakkında

Sercan YILDIZHAN

2001 Antalya Doğumluyum. Antalya MTAL bilişim bölümünde Web Tasarım dalını okudum. İnternet dünyası ile 2008 yılında tanıştım. Kendimi her zaman gelişmeye açık tutuyorum, yeni teknolojiler ile haşır neşir olmayı seven birisiyim.

Yorum Yap